1.Czy instalacja grzejnikowa starego typu i podłogówka będzie współpracować z pompą ciepła?
Będzie, pompy oferują możliwość sterowania dwiema sekcjami ogrzewania z dwoma różnymi nastawami temperatury. Tak więc w przypadku domów starego typu, gdzie odbiorniki ciepła to kaloryfery pompa ciepła też jest dobrym rozwiązaniem.
2.Dobór mocy pompy ciepła do wielkości domu, czy kierować się tylko metrażem czy też brać pod uwagę inne czynniki?
Istotne są wszystkie czynniki, które mają wpływ na zapotrzebowanie cieplne budynku czyli: powierzchnia, kubatura, rodzaj ocieplenia, rodzaj stolarki okiennej, sposób wentylacji. Tak więc prosząc firmę zajmującą się instalacjami pomp ciepła o przygotowanie oferty cenowej, przygotujcie Państwo maila z tymi wszystkimi informacjami.
3.Współpraca pompy ciepła z kotłem na paliwo stałe czy ma to sens?
W niektórych przypadkach można zostawić istniejący kocioł jako źródło szczytowe. W większości budynków uciążliwość obsługi kotła i skomplikowanie w budowaniu instalacji skłania do zastosowania pompy ciepła, która wystarczy jako jedyne źródło.
4.Daikin Alterma 3 opinie o tej pompie ciepła.
Bardzo dobra pompa do nowo budowanych budynków, zwłaszcza z instalacją podłogową. Najnowsza generacja pomp ciepła firmy Daikin, dostępna z najnowszym czynnikiem R32. Najnowsza generacja to nie tylko chwyt marketingowy, to realne przełożenie wydajności dla klienta i prostota w instalacji dla instalatory pompy ciepła. Dla tych klientów, którzy stawiają stawiają na wadze wygląd z parametrami pompy ciepła Daikin Alterma będzie doskonałym wyborem. Jej wygląd jest bardzo atrakcyjny nawet dla najbardziej wymagających.
5.Dom letniskowy, jakie ogrzewanie wybrać, czy pompa ciepła będzie dobrym
rozwiązaniem?
Idealnym, polecamy zastosowanie urządzeń typu powietrze-powietrze. Ten tym pompy ciepła idealnie sprawdzi się w Domkach letniskowych ze względu na niskie koszty utrzymania, szybki zwrot z inwestycji. Kilka powodów, które warto wymienić to:
- Sterowanie przez Internet (możliwość zdalnego odpalenia pompy ciepła)
- Tryb czuwania, który nie generuje poboru prądu.
- Pompa ciepłą załącza tryb odszraniania w momencie gdy jest załączona do używania
- Powietrzna pompa ciepła jest zabezpieczone przed rozregulowaniem bądź uszkodzeniem w sytuacji gdy zostanie odcięte jej źródło zasilania.
6.Budowa domu 140m2 plus poddasze 60 m2 na dole podłogówka na górze grzejniki,
poddasze nie będzie używane przez 4-5 lat, czy pompa ciepłą jest dobrym rozwiązaniem i
jaką dobrać?
Pompa ciepła będzie dobrym rozwiązaniem. Nieużytkowanie poddasza nie przeszkodzi w poprawnej pracy urządzenia i nie wygeneruje dodatkowych kosztów. Nie ma żadnych przeszkód aby dobrać pompę pod zapotrzebowanie energetyczne większe niż potrzebne na chwilę obecną. Pompa ciepła będzie generować taką moc, jaka jest potrzebna na daną chwilę. Gdy dołączymy poddasze do codziennego użytku, pompa dostosuje się do tej sytuacji.
7.W jakiej odległości zamontować jednostkę zewnętrzną od jednostki wewnętrznej?
Możliwie najkrótszej ale tak aby była jak najmniej słyszalna dla użytkowników. Należy również pamiętać aby straty cieplne przez odległość między obiema jednostkami były jak najmniejsze. Pamiętaj również o tym że dłuższa długość między jednostkami może skutkować potrzebą dobicia czynnika.
8.Pompa ciepła do ogrzewania domu (podłogówka) Jak rozwiązać grzanie CWU, co będzie
najekonomiczniejszym rozwiązaniem?
Wszystkie pompy ciepła mają w standardzie możliwość pracy zarówno dla potrzeb ogrzewania jak i grzania CWU. Aby odpowiedzieć dokładnie na to pytanie trzeba przeliczyć wszystkie aspekty ekonomiczne.
9.Czy ogrzewać garaż? Zastosowanie ogrzewania podłogowego czy kaloryfera co jest
rozsądniejsze?
Rzadko rozłożona podłogówka jak i mały grzejnik zapewniają grzanie garażu do temperatur ok +10 stopni Celsjusza zimą. Jeżeli wykorzystujesz garaż jako miejsce do przechowywania rzeczy użyteczności codziennej, wypada przemyśleć temat ogrzewania tego pomieszczenia. Jeżeli przebywasz w garażu zimą więcej czasu niż z żoną w salonie, ewidentnie ogrzewaj garaż.
10.Budujemy z mężem dom on stawia na eko-groszek jak na pompę ciepła, tylko którą
wybrać gruntową czy powietrzną?
Inwestycyjny koszt Powietrznej Pompy Ciepła jest o ok 25-35tyś niższy. Przy dobrze izolowanych domach nowo budowanych PPC sprawują się tak dobrze że ponoszenie o tyle większych kosztów nie ma sensu, za te pieniądze lepiej kupić panel fotowoltaiczny, który rozwiąże na problem zapotrzebowania na energię elektryczną.